%post_title% | %blog_title%

The Stroop Effect /Stroopův efekt

Stroop Effect„Stroopův efekt je psychologický test, dokládající, že člověk je při vykonávání nějakého úkolu snadno rozptýlen svými automatickými reakcemi a návyky. Dnes bývá hojně využíván pod názvem Stroopova úloha k testování pozornosti, identifikaci specifických poruch učení.“ /Wikipedie/
Postup: Test má tři obtížnosti. Po spuštění se objevují názvy barev, provedené v jiné barvě než jakou popisují. Je třeba vždy ignorovat dané slovo a kliknout na barvu, z jaké je slovo vytvořeno. První úroveň měří spíše postřeh a porozumění anglickému jazyku, případně rychlost čtení. Další dvě jsou teprve klasický Stroopův experiment.

Stroopův efekt

Věk testování: dospělí a dospívající, mohou zkusit i děti

Hodnocení testovaných: zatím není

Naše hodnocení: Test je založen na známém a často zkoumaném jevu, otázkou však je, odkud pochází normy a vyhodnocení – v AppStoru a na zdrojovém webu není k dohledání.

Upozornění: Výsledek je silně závislý na vaší aktuální situaci – ovlivnit jej může nevyspání, stres a mnoho jiných faktorů. Vzhledem k tomu, že test je v angličtině, je třeba brát výsledky s velkou rezervou v případě, že angličtina není váš rodný jazyk.

Délka testu: 30 sekund

Cena: bývá k dispozici zdarma nebo za 0,89 EUR

Vlastník autorských práv testové aplikace:Bebebe co – firma vyvíjející zábavné aplikace pro Aple přístroje, není odborným pracovištěm. Záruka tedy není valná.

O programech pro iPhone, iPad: Tyto programy získáte přes aplikaci AppStore.

, , , ADHD & LMD, Pozornost & soustředění, Všechny

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.